APT106N60B2C6
APT106N60B2C6 Microchip Technology
6586-apt106n60b2c6-apt106n60lc6-datasheet
Виробник: Microchip Technology
Description: MOSFET N-CH 600V 106A T-MAX
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3 Variant
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 106A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 35mOhm @ 53A, 10V
Power Dissipation (Max): 833W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3.5V @ 3.4mA
Supplier Device Package: T-MAX™ [B2]
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 308 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 8390 pF @ 25 V
на замовлення 40 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 600V 106A T-MAX, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3 Variant, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 106A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 35mOhm @ 53A, 10V, Power Dissipation (Max): 833W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 3.5V @ 3.4mA, Supplier Device Package: T-MAX™ [B2], Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 600 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 308 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 8390 pF @ 25 V.
Інші пропозиції APT106N60B2C6
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APT106N60B2C6 APT106N60B2C6 Виробник : Microchip / Microsemi 6586-apt106n60b2c6-apt106n60lc6-datasheet MOSFET FG, MOSFET, 600V, 106A, TO-247