APT1204R7BFLLG
APT1204R7BFLLG Microchip Technology
High-Voltage-Power-Discretes-and-Modules-Brochure-00003052.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: MOSFET N-CH 1200V 3.5A TO247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 3.5A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4.7Ohm @ 1.75A, 10V
Power Dissipation (Max): 135W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 1mA
Supplier Device Package: TO-247 [B]
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 31 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 715 pF @ 25 V
на замовлення 43 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 1200V 3.5A TO247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 3.5A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4.7Ohm @ 1.75A, 10V, Power Dissipation (Max): 135W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 1mA, Supplier Device Package: TO-247 [B], Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 31 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 715 pF @ 25 V.
Інші пропозиції APT1204R7BFLLG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APT1204R7BFLLG Виробник : MICROSEMI High-Voltage-Power-Discretes-and-Modules-Brochure-00003052.pdf TO247-3/3.5 A, 1200 V, 4.7 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET APT1204R7
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
APT1204R7BFLLG APT1204R7BFLLG Виробник : Microchip Technology High-Voltage-Power-Discretes-and-Modules-Brochure-00003052.pdf MOSFET FREDFET MOS7 1200 V 4.7 Ohm TO-247