APT13GP120BG Microchip Technology
APT13GP120BDQ1G_MOS7_PT_IGBT_w_DQ_Diode_Datasheet.pdf
Виробник: Microchip Technology
IGBTs IGBT PT MOS 7 Single 1200 V 13 A TO-247
на замовлення 56 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT PT 1200V 41A TO247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3.9V @ 15V, 13A, Supplier Device Package: TO-247 [B], IGBT Type: PT, Td (on/off) @ 25°C: 9ns/28ns, Switching Energy: 115µJ (on), 165µJ (off), Test Condition: 600V, 13A, 5Ohm, 15V, Gate Charge: 55 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 41 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 50 A, Power - Max: 250 W.
Інші пропозиції APT13GP120BG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 81 шт:
APT13GP120BG Виробник : MICROSEMI 6622-apt13gp120bg-apt13gp120sg-datasheet TO-247/41 A, 1200 V, N-CHANNEL IGBT APT13GP120
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
APT13GP120BG APT13GP120BG Виробник : Microchip Technology 6622-apt13gp120bg-apt13gp120sg-datasheet Description: IGBT PT 1200V 41A TO247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3.9V @ 15V, 13A
Supplier Device Package: TO-247 [B]
IGBT Type: PT
Td (on/off) @ 25°C: 9ns/28ns
Switching Energy: 115µJ (on), 165µJ (off)
Test Condition: 600V, 13A, 5Ohm, 15V
Gate Charge: 55 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 41 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 50 A
Power - Max: 250 W