APT14M100B MICROSEMI
6627-apt14m100bg-apt14m100sg-datasheet
Виробник: MICROSEMI
TO-247/14 A, 1000 V, 0.88 ohm, N-CHANNEL, Si, POWER, MOSFET APT14M100
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 1000V 14A TO247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 14A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 900mOhm @ 7A, 10V, Power Dissipation (Max): 500W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 1mA, Supplier Device Package: TO-247 [B], Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 1000 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 120 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3965 pF @ 25 V.
Інші пропозиції APT14M100B
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APT14M100B APT14M100B Виробник : Microchip Technology 6627-apt14m100bg-apt14m100sg-datasheet Description: MOSFET N-CH 1000V 14A TO247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 14A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 900mOhm @ 7A, 10V
Power Dissipation (Max): 500W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 1mA
Supplier Device Package: TO-247 [B]
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 1000 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 120 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 3965 pF @ 25 V
товару немає в наявності
APT14M100B APT14M100B Виробник : Microchip Technology 6627-apt14m100bg-apt14m100sg-datasheet MOSFET FG, MOSFET, 1000V, TO-247