APT150GN60J
APT150GN60J Microchip / Microsemi
5739-apt150gn60j-datasheet
Виробник: Microchip / Microsemi
IGBT Modules FG, IGBT, 600V, 150A, SOT-227
на замовлення 12 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT MOD 600V 220A 536W ISOTOP, Packaging: Tube, Package / Case: ISOTOP, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.85V @ 15V, 150A, NTC Thermistor: No, Supplier Device Package: ISOTOP®, IGBT Type: Trench Field Stop, Current - Collector (Ic) (Max): 220 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Power - Max: 536 W, Current - Collector Cutoff (Max): 25 µA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 9.2 nF @ 25 V.
Інші пропозиції APT150GN60J
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APT150GN60J APT150GN60J Виробник : Microchip Technology 10625739-apt150gn60j-a-pdf.pdf Trans IGBT Module N-CH 600V
товару немає в наявності
APT150GN60J APT150GN60J Виробник : Microchip Technology 5739-apt150gn60j-datasheet Description: IGBT MOD 600V 220A 536W ISOTOP
Packaging: Tube
Package / Case: ISOTOP
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.85V @ 15V, 150A
NTC Thermistor: No
Supplier Device Package: ISOTOP®
IGBT Type: Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max): 220 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Power - Max: 536 W
Current - Collector Cutoff (Max): 25 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 9.2 nF @ 25 V