APT150GN60JDQ4
APT150GN60JDQ4 Microchip Technology
5740-apt150gn60jdq4-datasheet
Виробник: Microchip Technology
Description: IGBT MOD 600V 220A 536W ISOTOP
Packaging: Tube
Package / Case: ISOTOP
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.85V @ 15V, 150A
NTC Thermistor: No
Supplier Device Package: ISOTOP®
IGBT Type: Trench Field Stop
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 220 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Power - Max: 536 W
Current - Collector Cutoff (Max): 50 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 9.2 nF @ 25 V
на замовлення 18 шт:
Написати відгук
Description: IGBT MOD 600V 220A 536W ISOTOP, Packaging: Tube, Package / Case: ISOTOP, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.85V @ 15V, 150A, NTC Thermistor: No, Supplier Device Package: ISOTOP®, IGBT Type: Trench Field Stop, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 220 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Power - Max: 536 W, Current - Collector Cutoff (Max): 50 µA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 9.2 nF @ 25 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APT150GN60JDQ4 APT150GN60JDQ4 Виробник : Microchip Technology APT100GN60B2_G__A.pdf IGBTs IGBT Fieldstop Low Frequency Combi 600 V 150 A SOT-227
на замовлення 13 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
APT150GN60JDQ4 APT150GN60JDQ4 Виробник : Microchip / Microsemi 5740-apt150gn60jdq4-datasheet IGBT Modules FG, IGBT-COMBI, 600V, 150A, SOT-227
на замовлення 28 шт:
APT150GN60JDQ4 APT150GN60JDQ4 Виробник : Microchip Technology 15665740-apt150gn60jdq4-a-pdf.pdf Trans IGBT Module N-CH 600V
товару немає в наявності