APT150GN60LDQ4G
APT150GN60LDQ4G Microchip Technology
1346634-apt150gn60ldq4-g-a-pdf.pdf
Виробник: Microchip Technology
Trans IGBT Chip N-CH 600V 220A 536W 3-Pin(3+Tab) TO-264 Tube
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT TRENCH FS 600V 220A TO264, Packaging: Tube, Package / Case: TO-264-3, TO-264AA, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.85V @ 15V, 150A, Supplier Device Package: TO-264 [L], IGBT Type: Trench Field Stop, Td (on/off) @ 25°C: 44ns/430ns, Switching Energy: 8.81mJ (on), 4.295mJ (off), Test Condition: 400V, 150A, 1Ohm, 15V, Gate Charge: 970 nC, Current - Collector (Ic) (Max): 220 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 450 A, Power - Max: 536 W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APT150GN60LDQ4G APT150GN60LDQ4G Виробник : Microchip Technology 6634-apt150gn60ldq4g-datasheet Description: IGBT TRENCH FS 600V 220A TO264
Packaging: Tube
Package / Case: TO-264-3, TO-264AA
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.85V @ 15V, 150A
Supplier Device Package: TO-264 [L]
IGBT Type: Trench Field Stop
Td (on/off) @ 25°C: 44ns/430ns
Switching Energy: 8.81mJ (on), 4.295mJ (off)
Test Condition: 400V, 150A, 1Ohm, 15V
Gate Charge: 970 nC
Current - Collector (Ic) (Max): 220 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 450 A
Power - Max: 536 W
товару немає в наявності
APT150GN60LDQ4G Виробник : Microchip Technology APT150GN60LDQ4_G__A-1593635.pdf IGBT Modules FG, IGBT, 600V, 100A,TO-264, RoHS