APT15DQ120KG
APT15DQ120KG Microchip Technology
Microsemi_APT15DQ120KG_Ultrafast_Soft_Recovery_Rectifier_Diode_K.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: DIODE STANDARD 1200V 15A TO2202
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 240 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-220-2
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3.3 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V
на замовлення 1749 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE STANDARD 1200V 15A TO2202, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 240 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-220-2, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3.3 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APT15DQ120KG APT15DQ120KG Виробник : Microchip Technology Microsemi_APT15DQ120KG_Ultrafast_Soft_Recovery_Rec-3568847.pdf Rectifiers FRED DQ 1200 V 15 A TO-220
на замовлення 750 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
APT15DQ120KG APT15DQ120KG Виробник : Microchip Technology 1561821999334278123687-apt15dq120kg-datasheet.pdf Rectifier Diode Switching 1.2KV 15A 240ns Automotive AEC-Q101 2-Pin(2+Tab) TO-220 Tube
на замовлення 47 шт:
Мінімальне замовлення: 11
на замовлення 43 шт:
Мінімальне замовлення: 43
на замовлення 47 шт:
APT15DQ120KG Виробник : Microchip Microsemi_APT15DQ120KG_Ultrafast_Soft_Recovery_Rectifier_Diode_K.pdf Diode Standard 1200 V 15A 240 ns TO-220 Група товару: Транзистори Од. вим: шт