APT15DQ60BCTG
APT15DQ60BCTG Microchip Technology
High-Voltage-Power-Discretes-and-Modules-Brochure-00003052.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: DIODE ARRAY GP 600V 15A TO247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 19 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-247 [B]
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.4 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 25 µA @ 600 V
на замовлення 169 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ARRAY GP 600V 15A TO247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 19 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-247 [B], Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.4 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 25 µA @ 600 V.
Інші пропозиції APT15DQ60BCTG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APT15DQ60BCTG APT15DQ60BCTG Виробник : Microchip / Microsemi apt15d40k_g__g-1855482.pdf Rectifiers FRED D 400 V 15 A TO-220