APT15DQ60BG
APT15DQ60BG Microchip Technology
6655-apt15dq60bg-apt15dq60sg-datasheet
Виробник: Microchip Technology
Description: DIODE STD 600V 15A TO247 [B]
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 19 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-247 [B]
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.4 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 25 µA @ 600 V
на замовлення 298 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE STD 600V 15A TO247 [B], Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 19 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-247 [B], Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.4 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 25 µA @ 600 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APT15DQ60BG APT15DQ60BG Виробник : Microchip Technology APT15DQ60B_S_G__E-1855507.pdf Rectifiers FG, FRED, 600V, 15A, TO-247, RoHS
на замовлення 710 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
APT15DQ60BG APT15DQ60BG Виробник : Microchip Technology apt15dq60b_sg_e.pdf Diode Switching 600V 15A 2-Pin(2+Tab) TO-247 Tube