APT15GN120BDQ1G Microchip Technology
APT100GN120B2(G)_A .pdf
Виробник: Microchip Technology
IGBTs IGBT Fieldstop Low Frequency Combi 1200 V 15 A TO-247
на замовлення 30 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT 1200V 45A 195W TO247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 15A, Supplier Device Package: TO-247 [B], IGBT Type: Trench Field Stop, Td (on/off) @ 25°C: 10ns/150ns, Switching Energy: 410µJ (on), 950µJ (off), Test Condition: 800V, 15A, 4.3Ohm, 15V, Gate Charge: 90 nC, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 45 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 45 A, Power - Max: 195 W.
Інші пропозиції APT15GN120BDQ1G
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APT15GN120BDQ1G Виробник : Microsemi 6670-apt15gn120bdq1g-apt15gn120sdq1g-datasheet IGBT 1200V 45A 195W TO247 Група товару: Транзистори Од. вим: шт
товару немає в наявності
APT15GN120BDQ1G APT15GN120BDQ1G Виробник : Microchip Technology 6670-apt15gn120bdq1g-apt15gn120sdq1g-datasheet Description: IGBT 1200V 45A 195W TO247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 15A
Supplier Device Package: TO-247 [B]
IGBT Type: Trench Field Stop
Td (on/off) @ 25°C: 10ns/150ns
Switching Energy: 410µJ (on), 950µJ (off)
Test Condition: 800V, 15A, 4.3Ohm, 15V
Gate Charge: 90 nC
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 45 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 45 A
Power - Max: 195 W