APT15GP90BDQ1G
APT15GP90BDQ1G Microchip Technology
5770-apt15gp90bdq1g-datasheet
Виробник: Microchip Technology
Description: IGBT 900V 43A 250W TO247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3.9V @ 15V, 15A
Supplier Device Package: TO-247 [B]
IGBT Type: PT
Td (on/off) @ 25°C: 9ns/33ns
Switching Energy: 200µJ (off)
Test Condition: 600V, 15A, 4.3Ohm, 15V
Gate Charge: 60 nC
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 43 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 900 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 60 A
Power - Max: 250 W
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IGBT 900V 43A 250W TO247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3.9V @ 15V, 15A, Supplier Device Package: TO-247 [B], IGBT Type: PT, Td (on/off) @ 25°C: 9ns/33ns, Switching Energy: 200µJ (off), Test Condition: 600V, 15A, 4.3Ohm, 15V, Gate Charge: 60 nC, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 43 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 900 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 60 A, Power - Max: 250 W.
Інші пропозиції APT15GP90BDQ1G
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APT15GP90BDQ1G Виробник : Microchip Technology APT15GP90BDQ1_G__A-1593020.pdf IGBT Transistors IGBT PT MOS 7 Combi 900 V 15 A TO-247