Продукція > KYOCERA AVX > APV1012222M006R
APV1012222M006R
APV1012222M006R KYOCERA AVX
apv-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Aluminium Organic Polymer Capacitors 6.3V 2200uF 2000Hrs ESR=13mOhms 20%
на замовлення 255 шт:
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 2.2MF 20% 6.3V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 13mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 2.2 mF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 290 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.8 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APV1012222M006R APV1012222M006R Виробник : KYOCERA AVX Components apvseries.pdf Cap Aluminum Polymer 2200uF 6.3VDC 20%( 10 X 12.5mm) SMD 0.013 Ohm 5.8A 2000h 105°C T/R
товару немає в наявності
APV1012222M006R APV1012222M006R Виробник : KYOCERA AVX apv-series.pdf Description: CAP ALUM POLY 2.2MF 20% 6.3V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 13mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 2.2 mF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 290 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.8 A @ 100 kHz
товару немає в наявності
APV1012222M006R APV1012222M006R Виробник : KYOCERA AVX APV.pdf Category: SMD Polymer Capacitors
Description: Capacitor: polymer; H: 12.5mm; 2200uF; 6.3VDC; 5.8A; SMD; ESR: 13mΩ
Type of capacitor: polymer
Height: 12.5mm
Capacitance: 2.2mF
Operating voltage: 6.3V DC
Operating current: 5.8A
Mounting: SMD
ESR value: 13mΩ
Manufacturer series: APV
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø10x12.5mm
Operating temperature: -55...105°C
Diameter: 10mm
Roll diameter max.: 380mm