Продукція > KYOCERA AVX > APZ1012102M016R
APZ1012102M016R
APZ1012102M016R KYOCERA AVX
apz_series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Aluminium Organic Polymer Capacitors 16V 1000uF 2000Hours ESR=20mOhms 20%
на замовлення 261 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 1000UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 205 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.1 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
APZ1012102M016R APZ1012102M016R Виробник : KYOCERA AVX apz-series.pdf Description: CAP ALUM POLY 1000UF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 205 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.1 A @ 100 kHz