AS6C1008-55BIN
AS6C1008-55BIN Alliance Memory, Inc.
AS6C1008feb2007.pdf
Виробник: Alliance Memory, Inc.
Description: IC SRAM 1MBIT PARALLEL 36TFBGA
Packaging: Tray
Package / Case: 36-TFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 1Mbit
Memory Type: Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Technology: SRAM - Asynchronous
Memory Format: SRAM
Supplier Device Package: 36-TFBGA (6x8)
Write Cycle Time - Word, Page: 55ns
Memory Interface: Parallel
Access Time: 55 ns
Memory Organization: 128K x 8
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC SRAM 1MBIT PARALLEL 36TFBGA, Packaging: Tray, Package / Case: 36-TFBGA, Mounting Type: Surface Mount, Memory Size: 1Mbit, Memory Type: Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Technology: SRAM - Asynchronous, Memory Format: SRAM, Supplier Device Package: 36-TFBGA (6x8), Write Cycle Time - Word, Page: 55ns, Memory Interface: Parallel, Access Time: 55 ns, Memory Organization: 128K x 8, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції AS6C1008-55BIN
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AS6C1008-55BIN AS6C1008-55BIN Виробник : Alliance Memory AS6C1008_Mar_2023V1.2.pdf SRAM LP SRAM, 1Mb, 128K x 8, 2.7 - 5.5V, 36pin TFBGA, 55ns, Industrial Temp - Tray
товару немає в наявності
Description: IC: SRAM memory; 1MbSRAM; 128kx8bit; 2.7÷5.5V; 55ns; TFBGA36
Type of integrated circuit: SRAM memory
Kind of memory: asynchronous; SRAM
Memory: 1Mb SRAM
Memory organisation: 128kx8bit
Operating voltage: 2.7...5.5V
Access time: 55ns
Case: TFBGA36
Kind of interface: parallel
Mounting: SMD
Integrated circuit features: LPC
Operating temperature: -40...85°C