AS6C1008-55PIN
AS6C1008-55PIN Alliance Memory, Inc.
AS6C1008feb2007.pdf
Виробник: Alliance Memory, Inc.
Description: IC SRAM 1MBIT PARALLEL 32DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 32-DIP (0.600", 15.24mm)
Mounting Type: Through Hole
Memory Size: 1Mbit
Memory Type: Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Technology: SRAM - Asynchronous
Memory Format: SRAM
Supplier Device Package: 32-PDIP
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 132 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC SRAM 1MBIT PARALLEL 32DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 32-DIP (0.600", 15.24mm), Mounting Type: Through Hole, Memory Size: 1Mbit, Memory Type: Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Technology: SRAM - Asynchronous, Memory Format: SRAM, Supplier Device Package: 32-PDIP, Part Status: Active, Write Cycle Time - Word, Page: 55ns, Memory Interface: Parallel, Access Time: 55 ns, Memory Organization: 128K x 8, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції AS6C1008-55PIN
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AS6C1008-55PIN AS6C1008-55PIN Виробник : Alliance Memory AS6C1008_Mar_2023V1.2.pdf SRAM LP SRAM, 1Mb, 128K x 8, 2.7 - 5.5V, 32pin PDIP, 55ns, Industrial Temp - Tube
товару немає в наявності
Description: IC: SRAM memory; 1MbSRAM; 128kx8bit; 2.7÷5.5V; 55ns; DIP32; 600mils
Operating voltage: 2.7...5.5V
IC width: 600mils
Memory organisation: 128kx8bit
Memory: 1Mb SRAM
Kind of memory: asynchronous; SRAM
Case: DIP32
Integrated circuit features: LPC
Kind of interface: parallel
Mounting: THT
Type of integrated circuit: SRAM memory
Operating temperature: -40...85°C