AS6C1008-55TIN
AS6C1008-55TIN ALLIANCE MEMORY
AS6C1008.pdf Alliance_Selection_Guide _Print2025.pdf
Виробник: ALLIANCE MEMORY
Category: Parallel SRAM memories - integ. circ.
Description: IC: SRAM memory; 1MbSRAM; 128kx8bit; 2.7÷5.5V; 55ns; TSOP32
Type of integrated circuit: SRAM memory
Kind of memory: asynchronous; SRAM
Memory: 1Mb SRAM
Memory organisation: 128kx8bit
Access time: 55ns
Case: TSOP32
Kind of interface: parallel
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...85°C
Operating voltage: 2.7...5.5V
Integrated circuit features: LPC
на замовлення 7 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC SRAM 1MBIT PARALLEL 32TSOP I, Packaging: Tray, Package / Case: 32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Size: 1Mbit, Memory Type: Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Technology: SRAM - Asynchronous, Memory Format: SRAM, Supplier Device Package: 32-TSOP I, Part Status: Active, Write Cycle Time - Word, Page: 55ns, Memory Interface: Parallel, Access Time: 55 ns, Memory Organization: 128K x 8, DigiKey Programmable: Not Verified.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Tray
Package / Case: 32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 1Mbit
Memory Type: Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Technology: SRAM - Asynchronous
Memory Format: SRAM
Supplier Device Package: 32-TSOP I
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 559 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
AS6C1008-55TIN AS6C1008-55TIN Виробник : Alliance Memory AS6C1008_Mar_2023V1.2.pdf SRAM 1Mb, 2.7V-5.5V, 55ns 128K x 8 Asynch SRAM
на замовлення 276 шт:
AS6C1008-55TIN Виробник : ALLIANCE AS6C1008_Mar_2023V1.2.pdf 8-bit Memory IC; 128Kb-SRAM; 4,5~5,5V; 0~70°C; Odpowiednik: AS6C1008-55TINTR; AS6C1008-55TIN; LP621024DV55LLF; BS62LV1027TIP55; CY62128BNLL55ZXI; IS62C1024AL35TLI; CS18LV10245ECR55; CS18LV11255ECR55; AS6C1008-55TINTR; 628128 SRAM 8x128Kb 55ns TSOP32 5V P
кількість в упаковці: 4 шт
на замовлення 134 шт:
Мінімальне замовлення: 4
AS6C1008-55TIN Виробник : Alliance Memory, Inc. AS6C1008_Mar_2023V1.2.pdf SRAM Chip Async Single 3V 1M-bit 128K x 8 55ns 32-Pin TSOP-I Tray