AS6C4008-55BIN
AS6C4008-55BIN Alliance Memory, Inc.
Alliance_Selection_Guide_Print_02042026.pdf
Виробник: Alliance Memory, Inc.
Description: IC SRAM 4MBIT PARALLEL 36TFBGA
Packaging: Tray
Package / Case: 36-TFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 4Mbit
Memory Type: Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Technology: SRAM - Asynchronous
Memory Format: SRAM
Supplier Device Package: 36-TFBGA (6x8)
Part Status: Active
Write Cycle Time - Word, Page: 55ns
Memory Interface: Parallel
Access Time: 55 ns
Memory Organization: 512K x 8
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC SRAM 4MBIT PARALLEL 36TFBGA, Packaging: Tray, Package / Case: 36-TFBGA, Mounting Type: Surface Mount, Memory Size: 4Mbit, Memory Type: Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Technology: SRAM - Asynchronous, Memory Format: SRAM, Supplier Device Package: 36-TFBGA (6x8), Part Status: Active, Write Cycle Time - Word, Page: 55ns, Memory Interface: Parallel, Access Time: 55 ns, Memory Organization: 512K x 8, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції AS6C4008-55BIN
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
товару немає в наявності
Description: IC: SRAM memory; 4MbSRAM; 512kx8bit; 2.7÷5V; 55ns; TFBGA48
Type of integrated circuit: SRAM memory
Kind of memory: asynchronous; SRAM
Memory: 4Mb SRAM
Memory organisation: 512kx8bit
Operating voltage: 2.7...5V
Access time: 55ns
Case: TFBGA48
Mounting: SMD
Integrated circuit features: LPC
Operating temperature: -40...85°C