AS6C4008-55SIN
AS6C4008-55SIN Alliance Memory
AS6C4008-1265427.pdf
Виробник: Alliance Memory
SRAM 4M, 2.7-5.5V, 55ns 512K x 8 Asynch SRAM
на замовлення 2883 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: ALLIANCE MEMORY - AS6C4008-55SIN - SRAM, Asynchron, 4 Mbit, 512K x 8 Bit, SOP, 32 Pin(s), 2.7 V, tariffCode: 85423245, rohsCompliant: YES, IC-Montage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, IC-Gehäuse / Bauform: SOP, Speicherdichte: 4Mbit, MSL: -, usEccn: 3A991.b.2.a, Versorgungsspannung, nom.: 3V, Taktfrequenz, max.: -, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Versorgungsspannung, min.: 2.7V, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 32Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: No, Versorgungsspannung, max.: 5.5V, Betriebstemperatur, max.: 85°C, SRAM: Asynchron, Speicherkonfiguration: 512K x 8 Bit, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: IC: SRAM memory; 4MbSRAM; 512kx8bit; 2.7÷5V; 55ns; SOP32; parallel
Access time: 55ns
Case: SOP32
Kind of interface: parallel
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...85°C
Operating voltage: 2.7...5V
Integrated circuit features: LPC
IC width: 450mils
на замовлення 719 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
AS6C4008-55SIN AS6C4008-55SIN Виробник : ALLIANCE MEMORY 1911297.pdf Description: ALLIANCE MEMORY - AS6C4008-55SIN - SRAM, Asynchron, 4 Mbit, 512K x 8 Bit, SOP, 32 Pin(s), 2.7 V
tariffCode: 85423245
rohsCompliant: YES
IC-Montage: Oberflächenmontage
isCanonical: Y
IC-Gehäuse / Bauform: SOP
Speicherdichte: 4Mbit
MSL: -
usEccn: 3A991.b.2.a
Versorgungsspannung, nom.: 3V
Taktfrequenz, max.: -
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Versorgungsspannung, min.: 2.7V
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 32Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
Versorgungsspannung, max.: 5.5V
Betriebstemperatur, max.: 85°C
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 15 шт:
Мінімальне замовлення: 2
Packaging: Tray
Package / Case: 32-SOIC (0.445", 11.30mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 4Mbit
Memory Type: Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Technology: SRAM - Asynchronous
Memory Format: SRAM
Supplier Device Package: 32-SOP
DigiKey Programmable: Not Verified
AS6C4008-55SIN Виробник : Alliance Memory, Inc. Alliance_Selection_Guide_Print_02042026.pdf SRAM Chip Async Single 3V 4M-bit 512K x 8 55ns 32-Pin SOP Tray
Мінімальне замовлення: 72
AS6C4008-55SIN AS6C4008-55SIN Виробник : Alliance Semiconductor Alliance_Selection_Guide_Print_02042026.pdf SRAM 512K#8 55ns, 5V, low power 30мА/20мкА, -40...+85, SOP-32, PbFree Група товару: Мікросхеми пам'яті Од. вим: шт