AS6C62256-55PCN
AS6C62256-55PCN ALLIANCE MEMORY
AS6C62256 23 March 2016 rev1.2.pdf Alliance_Selection_Guide _Print2025.pdf
Виробник: ALLIANCE MEMORY
Category: Parallel SRAM memories - integ. circ.
Description: IC: SRAM memory; 256kbSRAM; 32kx8bit; 2.7÷5.5V; 55ns; DIP28; 0÷70°C
Type of integrated circuit: SRAM memory
Kind of memory: asynchronous; SRAM
Memory: 256kb SRAM
Memory organisation: 32kx8bit
Access time: 55ns
Case: DIP28
Kind of interface: parallel
Mounting: THT
Operating temperature: 0...70°C
Operating voltage: 2.7...5.5V
Integrated circuit features: LPC
IC width: 600mils
на замовлення 519 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ALLIANCE MEMORY - AS6C62256-55PCN - SRAM, Asynchron, 256 Kbit, 32K x 8 Bit, DIP, 28 Pin(s), 2.7 V, tariffCode: 85423245, rohsCompliant: YES, IC-Montage: Durchsteckmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, IC-Gehäuse / Bauform: DIP, Speicherdichte: 256Kbit, usEccn: EAR99, Versorgungsspannung, nom.: 3.3V, Taktfrequenz, max.: -, Betriebstemperatur, min.: 0°C, Versorgungsspannung, min.: 2.7V, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 28Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: No, Versorgungsspannung, max.: 5.5V, Betriebstemperatur, max.: 70°C, SRAM: Asynchron, Speicherkonfiguration: 32K x 8 Bit, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Tube
Package / Case: 28-DIP (0.600", 15.24mm)
Mounting Type: Through Hole
Memory Size: 256Kbit
Memory Type: Volatile
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Technology: SRAM - Asynchronous
Memory Format: SRAM
Supplier Device Package: 28-PDIP
Part Status: Active
Write Cycle Time - Word, Page: 55ns
Memory Interface: Parallel
Access Time: 55 ns
Memory Organization: 32K x 8
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 1322 шт:
Кількість Ціна
на замовлення 547 шт:
AS6C62256-55PCN AS6C62256-55PCN Виробник : ALLIANCE MEMORY 3999921.pdf Description: ALLIANCE MEMORY - AS6C62256-55PCN - SRAM, Asynchron, 256 Kbit, 32K x 8 Bit, DIP, 28 Pin(s), 2.7 V
tariffCode: 85423245
rohsCompliant: YES
IC-Montage: Durchsteckmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
IC-Gehäuse / Bauform: DIP
Speicherdichte: 256Kbit
usEccn: EAR99
Versorgungsspannung, nom.: 3.3V
Taktfrequenz, max.: -
Betriebstemperatur, min.: 0°C
Versorgungsspannung, min.: 2.7V
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 28Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
Versorgungsspannung, max.: 5.5V
Betriebstemperatur, max.: 70°C
SRAM: Asynchron
Speicherkonfiguration: 32K x 8 Bit
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 40 шт:
Мінімальне замовлення: 2
AS6C62256-55PCN AS6C62256-55PCN Виробник : ALLIANCE info-ps02568055%20smd%20a.pdf Код виробника: AS6C62256-55PCN RoHS 8-bit Memory IC; 32Kb-SRAM; 2,7~5,5V; 0~70°C; Microcontrollers and Memory Devices
кількість в упаковці: 15 шт
на замовлення 27 шт:
AS6C62256-55PCN Виробник : Alliance Memory, Inc. AllianceMemory_16GB_ASFC16G31M-51BIN_eMMCdatasheet_September2023_v1.2.pdf SRAM Chip Async Single 3.3V 256K-bit 32K x 8 55ns 28-Pin PDIP Tube
Мінімальне замовлення: 29
AS6C62256-55PCN Виробник : ALLIANCE AllianceMemory_16GB_ASFC16G31M-51BIN_eMMCdatasheet_September2023_v1.2.pdf 8-bit Memory IC; 32Kb-SRAM; 2,7~5,5V; 0~70°C; AS6C62256-55PCN PS0256/8/055 A
кількість в упаковці: 5 шт
на замовлення 27 шт:
Мінімальне замовлення: 5
AS6C62256-55PCN Виробник : ALLIANCE info-ps02568055%20smd%20a.pdf Код виробника: AS6C62256-55PCN 8-bit Memory IC; 32Kb-SRAM; 2,7~5,5V; 0~70°C; Microcontrollers and Memory Devices
кількість в упаковці: 15 шт
на замовлення 375 шт:
AS6C6225655PCN Виробник : Alliance Memory 256K, LP SRAM, 32K x 8, 27 - 55V, 28pin 600 mil PDIP, 55ns, Commercial Temp