AS6C62256-55SIN
AS6C62256-55SIN Alliance Memory
AS6C62256_23_March_2016_rev1_2-1288423.pdf
Виробник: Alliance Memory
SRAM 256K, 2.7-5.5V, 55ns 32K x 8 Asynch SRAM
на замовлення 593 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ALLIANCE MEMORY - AS6C62256-55SIN - SRAM, Asynchron, 256 Kbit, 32K x 8 Bit, SOP, 28 Pin(s), 2.7 V, tariffCode: 85423245, rohsCompliant: YES, IC-Montage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, IC-Gehäuse / Bauform: SOP, Speicherdichte: 256Kbit, MSL: MSL 3 - 168 Stunden, usEccn: EAR99, Versorgungsspannung, nom.: 3.3V, Taktfrequenz, max.: -, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Versorgungsspannung, min.: 2.7V, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 28Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: No, Versorgungsspannung, max.: 5.5V, Betriebstemperatur, max.: 85°C, SRAM: Asynchron, Speicherkonfiguration: 32K x 8 Bit, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: IC: SRAM memory; 256kbSRAM; 32kx8bit; 2.7÷5.5V; 55ns; SOP28
Access time: 55ns
Case: SOP28
Kind of interface: parallel
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...85°C
Operating voltage: 2.7...5.5V
Integrated circuit features: LPC
IC width: 330mils
на замовлення 769 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Packaging: Tube
Package / Case: 28-SOIC (0.330", 8.38mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 256Kbit
Memory Type: Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Technology: SRAM - Asynchronous
Memory Format: SRAM
Supplier Device Package: 28-SOP
Part Status: Active
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 50 шт:
AS6C62256-55SIN AS6C62256-55SIN Виробник : ALLIANCE MEMORY 3999921.pdf Description: ALLIANCE MEMORY - AS6C62256-55SIN - SRAM, Asynchron, 256 Kbit, 32K x 8 Bit, SOP, 28 Pin(s), 2.7 V
tariffCode: 85423245
rohsCompliant: YES
IC-Montage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
IC-Gehäuse / Bauform: SOP
Speicherdichte: 256Kbit
MSL: MSL 3 - 168 Stunden
usEccn: EAR99
Versorgungsspannung, nom.: 3.3V
Taktfrequenz, max.: -
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Versorgungsspannung, min.: 2.7V
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 28Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
Versorgungsspannung, max.: 5.5V
Betriebstemperatur, max.: 85°C
SRAM: Asynchron
Speicherkonfiguration: 32K x 8 Bit
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 957 шт:
AS6C62256-55SIN Виробник : ALLIANCE AS6C62256-23-March-2016-rev1.2.pdf Asynchronous SRAM, 256Kbit (32k x 8bit), 55ns, 2.7?5.5V, -40?85°C Alliance: AS6C62256-55SIN, AS6C62256-55SINTR (1000pcs/T&R) AS6C62256-55SIN Alliance PS0256/8/055 smd t
кількість в упаковці: 5 шт
на замовлення 225 шт:
Мінімальне замовлення: 5
на замовлення 15 шт:
AS6C62256-55SIN Виробник : Alliance Memory, Inc. AS6C62256-23-March-2016-rev1.2.pdf SRAM Chip Async Single 3.3V 256K-bit 32K x 8 55ns 28-Pin SOP Tube