AS6C6264-55PIN
AS6C6264-55PIN ALLIANCE MEMORY
AS6C6264v2.0.pdf Alliance_Selection_Guide _Print2025.pdf
Виробник: ALLIANCE MEMORY
Category: Parallel SRAM memories - integ. circ.
Description: IC: SRAM memory; 64kbSRAM; 8kx8bit; 2.7÷5.5V; 55ns; DIP28; parallel
Access time: 55ns
Case: DIP28
Kind of interface: parallel
Mounting: THT
Operating temperature: -40...85°C
Operating voltage: 2.7...5.5V
Integrated circuit features: LPC
IC width: 600mils
на замовлення 355 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: IC SRAM 64KBIT PARALLEL 28DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 28-DIP (0.600", 15.24mm), Mounting Type: Through Hole, Memory Size: 64Kbit, Memory Type: Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V, Technology: SRAM - Asynchronous, Memory Format: SRAM, Supplier Device Package: 28-PDIP, Write Cycle Time - Word, Page: 55ns, Memory Interface: Parallel, Access Time: 55 ns, Memory Organization: 8K x 8, DigiKey Programmable: Not Verified.
Packaging: Tube
Package / Case: 28-DIP (0.600", 15.24mm)
Mounting Type: Through Hole
Memory Size: 64Kbit
Memory Type: Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V