AS6C6264-55SIN
AS6C6264-55SIN ALLIANCE MEMORY
3999920.pdf
Виробник: ALLIANCE MEMORY
Description: ALLIANCE MEMORY - AS6C6264-55SIN - SRAM, Asynchron, 64 Kbit, 8K x 8 Bit, SOP, 28 Pin(s), 2.7 V
tariffCode: 85423245
rohsCompliant: YES
IC-Montage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
IC-Gehäuse / Bauform: SOP
Speicherdichte: 64Kbit
MSL: MSL 3 - 168 Stunden
usEccn: EAR99
Versorgungsspannung, nom.: 3V
Taktfrequenz, max.: -
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Versorgungsspannung, min.: 2.7V
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 28Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
Versorgungsspannung, max.: 5.5V
Betriebstemperatur, max.: 85°C
SRAM: Asynchron
Speicherkonfiguration: 8K x 8 Bit
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 216 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ALLIANCE MEMORY - AS6C6264-55SIN - SRAM, Asynchron, 64 Kbit, 8K x 8 Bit, SOP, 28 Pin(s), 2.7 V, tariffCode: 85423245, rohsCompliant: YES, IC-Montage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, IC-Gehäuse / Bauform: SOP, Speicherdichte: 64Kbit, MSL: MSL 3 - 168 Stunden, usEccn: EAR99, Versorgungsspannung, nom.: 3V, Taktfrequenz, max.: -, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Versorgungsspannung, min.: 2.7V, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 28Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: No, Versorgungsspannung, max.: 5.5V, Betriebstemperatur, max.: 85°C, SRAM: Asynchron, Speicherkonfiguration: 8K x 8 Bit, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Tube
Package / Case: 28-SOIC (0.330", 8.38mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 64Kbit
Memory Type: Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Technology: SRAM - Asynchronous
Memory Format: SRAM
Supplier Device Package: 28-SOP
Part Status: Active
Write Cycle Time - Word, Page: 55ns
Memory Interface: Parallel
Access Time: 55 ns
Memory Organization: 8K x 8
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 774 шт:
Кількість Ціна
AS6C6264-55SIN Виробник : ALLIANCE Alliance_Selection_Guide_Print_02042026.pdf Asynchronous SRAM, 64Kbit (8k x 8bit), 55ns, 2.7?5.5V, -40?85°C Alliance: AS6C6264-55SIN, AS6C6264-55SINTR (1000pcs/T&R) AS6C6264-55SIN Alliance PS0064/8/055 smd t
кількість в упаковці: 5 шт
на замовлення 6 шт:
Мінімальне замовлення: 10
товару немає в наявності
AS6C626455SIN Виробник : Alliance Memory 64K, LP SRAM, 8K x 8, 27 - 55V, 28pin 330 mil SOP, 55ns, Industrial Temp
товару немає в наявності
Description: IC: SRAM memory; 64kbSRAM; 8kx8bit; 2.7÷5.5V; 55ns; SOP28; parallel
Type of integrated circuit: SRAM memory
Integrated circuit features: LPC
Kind of interface: parallel
Mounting: SMD
Case: SOP28
Operating temperature: -40...85°C