AS6C8016-55ZIN
AS6C8016-55ZIN
Alliance_Selection_Guide_Print_02042026.pdf
Код товару: 32914
Додати до обраних Обраний товар
Виробник:
Різні комплектуючі > Різні комплектуючі 2
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AS6C8016-55ZIN AS6C8016-55ZIN Виробник : ALLIANCE info-ps819216055%20tso.pdf 16-bit Memory IC; 512Kb-SRAM; 2,7~5,5V; -40?85°C; Substitute: M5M5W816TP-55HI; CY62157EV30LL-55ZSXI; IS65C51216AL-55CTLA3; BH616UV8010TIG55; AS6C8016A-55ZINTR; AS6C8016A-55ZIN; AS6C8016-55ZIN PS8192/16/055 tso
кількість в упаковці: 5 шт
на замовлення 135 шт:
термін постачання 28-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
AS6C8016-55ZIN AS6C8016-55ZIN Виробник : Alliance Memory AS6C8016-1775761.pdf SRAM LP SRAM, 8Mb, 512K x 16, 2.7 - 5.5V, 44pin TSOP II, 55ns, Industrial Temp - Tray
на замовлення 280 шт:
Кількість Ціна
Description: IC: SRAM memory; 8MbSRAM; 512kx16bit; 2.7÷5V; 55ns; TSOP44 II
Operating temperature: -40...85°C
Case: TSOP44 II
Integrated circuit features: LPC
Kind of interface: parallel
Mounting: SMD
Type of integrated circuit: SRAM memory
Access time: 55ns
Operating voltage: 2.7...5V
IC width: 400mils
Memory: 8Mb SRAM
Memory organisation: 512kx16bit
Kind of memory: asynchronous; SRAM
на замовлення 458 шт:
tariffCode: 85423245
rohsCompliant: YES
IC-Montage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
IC-Gehäuse / Bauform: TSOP-II
Speicherdichte: 8Mbit
MSL: MSL 3 - 168 Stunden
usEccn: 3A991.b.2.a
Versorgungsspannung, nom.: 3V
Taktfrequenz, max.: -
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Versorgungsspannung, min.: 2.7V
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 44Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
Versorgungsspannung, max.: 5.5V
Betriebstemperatur, max.: 85°C
SRAM: Asynchron
Speicherkonfiguration: 512K x 16 Bit
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 24 шт:
Мінімальне замовлення: 2
Packaging: Tray
Package / Case: 44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 8Mbit
Memory Type: Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 2.7V ~ 5.5V
Technology: SRAM - Asynchronous
Memory Format: SRAM
Supplier Device Package: 44-TSOP II
Part Status: Active
Write Cycle Time - Word, Page: 55ns
Memory Interface: Parallel
Access Time: 55 ns
Memory Organization: 512K x 16
DigiKey Programmable: Not Verified
AS6C8016-55ZIN Виробник : Alliance Memory, Inc. Alliance_Selection_Guide_Print_02042026.pdf SRAM Chip Async Single 3V 8M-bit 512K x 16 55ns 44-Pin TSOP-II Tray