ASQMR16A38A
ASQMR16A38A PANASONIC
3204888.pdf
Виробник: PANASONIC
Description: PANASONIC - ASQMR16A38A - MICROSWITCH, SPST-NO, 0.001A/16VDC, 1.5N
tariffCode: 0
rohsCompliant: YES
Schalteranschlüsse: Fork
Mikroschalter-Betätiger: Simulated Roller Lever
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktstrom, max.: 1mA
usEccn: EAR99
AC-Kontaktspannung, nom.: -
euEccn: NLR
DC-Kontaktspannung, nom.: 16VDC
Produktpalette: ASQMR1 Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betätigungskraft, max.: 1.5N
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Mikroschaltertyp: Miniature
directShipCharge: 25
SVHC: No SVHC (17-Dec-2014)
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - ASQMR16A38A - MICROSWITCH, SPST-NO, 0.001A/16VDC, 1.5N, tariffCode: 0, rohsCompliant: YES, Schalteranschlüsse: Fork, Mikroschalter-Betätiger: Simulated Roller Lever, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kontaktstrom, max.: 1mA, usEccn: EAR99, AC-Kontaktspannung, nom.: -, euEccn: NLR, DC-Kontaktspannung, nom.: 16VDC, Produktpalette: ASQMR1 Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betätigungskraft, max.: 1.5N, Kontaktkonfiguration: SPST-NO, Mikroschaltertyp: Miniature, directShipCharge: 25, SVHC: No SVHC (17-Dec-2014).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Кількість Ціна
ASQMR16A38A Виробник : Panasonic Electric Works 244258 Description: SWITCH SNAP ACT FAIL DETECT 16V
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 1mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Solder Lug
Actuator Type: Lever, Simulated Roller
Operating Force: 153gf
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Overtravel: 0.085" (2.16mm)
Operating Position: 0.423" (10.75mm)
Voltage Rating - DC: 16 V