AT32UC3A0128-ALUT
AT32UC3A0128-ALUT Microchip Technology
doc32000.pdf
Виробник: Microchip Technology
32-bit Microcontrollers - MCU 32-bit 128KB Flash
на замовлення 77 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: 32-bit AVR32 family, Description: IC: AVR32 microcontroller; LQFP144; 1.65÷1.95VDC,3÷3.6VDC; AVR32, Family: AVR32, Interface: Ethernet; I2C; I2S; JTAG; SPI x6; UART x4; USB device; USB OTG, USB speed: Full Speed, Kind of package: in-tray, Case: LQFP144, Mounting: SMD, Operating temperature: -40...85°C, Supply voltage: 1.65...1.95V DC; 3...3.6V DC, Number of 16bit D/A converters: 2, Number of PWM channels: 13, Number of 16bit timers: 10, Number of 10bit A/D converters: 8, Number of input capture channels: 6, Number of output compare channels: 16, Number of capacitive channels: 32, Number of external interrupts: 109, Memory: 32kB SRAM; 128kB FLASH, Clock frequency: 66MHz, Kind of core: 32-bit, Integrated circuit features: 32kHz resonator for RTC; MPU; RTC; watchdog, Type of integrated circuit: AVR32 microcontroller.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Tray
Package / Case: 144-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 66MHz
Program Memory Size: 128KB (128K x 8)
RAM Size: 32K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.65V ~ 3.6V
Connectivity: EBI/EMI, Ethernet, I2C, SPI, SSC, UART/USART, USB OTG
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 144-LQFP (20x20)
Part Status: Active
Number of I/O: 109
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 110 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
AT32UC3A0128-ALUT AT32UC3A0128-ALUT Виробник : Microchip Technology doc32058.pdf MCU 32-bit AVR RISC 128KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V 144-Pin LQFP Tray
товару немає в наявності
товару немає в наявності
Description: IC: AVR32 microcontroller; LQFP144; 1.65÷1.95VDC,3÷3.6VDC; AVR32
Family: AVR32
Interface: Ethernet; I2C; I2S; JTAG; SPI x6; UART x4; USB device; USB OTG
USB speed: Full Speed
Kind of package: in-tray
Case: LQFP144
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...85°C
Supply voltage: 1.65...1.95V DC; 3...3.6V DC
Number of 16bit D/A converters: 2
Number of PWM channels: 13
Number of 16bit timers: 10
Number of 10bit A/D converters: 8
Number of input capture channels: 6
Number of output compare channels: 16
Number of capacitive channels: 32
Number of external interrupts: 109
Memory: 32kB SRAM; 128kB FLASH
Clock frequency: 66MHz
Kind of core: 32-bit
Integrated circuit features: 32kHz resonator for RTC; MPU; RTC; watchdog