ATTINY13-20SUR
ATTINY13-20SUR Microchip Technology
2535S.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 1KB (512 x 16)
RAM Size: 64 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 8-SOIC
Part Status: Active
Number of I/O: 6
DigiKey Programmable: Verified
на замовлення 2000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Category: 8-bit AVR family, Description: IC: AVR microcontroller; SO8-W; 1.8÷5.5VDC; Ext.inter: 6; Cmp: 1, Type of integrated circuit: AVR microcontroller, Case: SO8-W, Clock frequency: 20MHz, Number of inputs/outputs: 6, Number of PWM channels: 2, Number of 8bit timers: 1, Mounting: SMD, Supply voltage: 1.8...5.5V DC, Operating temperature: -40...85°C, Operating frequency: 20MHz, Number of external interrupts: 6, Interface: debugWIRE, Memory: 64B EEPROM; 64B SRAM; 1kB FLASH, Number of output compare channels: 2, Number of comparators: 1, Integrated circuit features: PoR; watchdog, Number of 10bit A/D converters: 4, Quantity in set/package: 2000pcs., Family: ATTINY, Kind of package: reel; tape, Terminal pitch: 1.27mm, Kind of core: 8-bit.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
RAM Size: 64 x 8
Core Size: 8-Bit
Part Status: Active
Number of I/O: 6
DigiKey Programmable: Verified
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
ATTINY13-20SUR ATTINY13-20SUR Виробник : Microchip Technology doc2535.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU AVR 1KB FLSH 64B EE 20MHz IND, 5V
Мінімальне замовлення: 4
ATTINY13-20SUR ATTINY13-20SUR Виробник : Microchip Technology doc2535.pdf MCU 8-bit AVR RISC 1KB Flash 3.3V/5V 8-Pin SOIC EIAJ T/R
товару немає в наявності
Description: IC: AVR microcontroller; SO8-W; 1.8÷5.5VDC; Ext.inter: 6; Cmp: 1
Type of integrated circuit: AVR microcontroller
Case: SO8-W
Clock frequency: 20MHz
Number of 8bit timers: 1
Mounting: SMD
Supply voltage: 1.8...5.5V DC
Operating temperature: -40...85°C
Operating frequency: 20MHz
Number of 10bit A/D converters: 4
Quantity in set/package: 2000pcs.
Family: ATTINY
Kind of package: reel; tape
Terminal pitch: 1.27mm