AV1911PA12Q04
AV1911PA12Q04 TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
product-2316366-7.datasheet.pdf
Виробник: TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 250V
Packaging: Box
Current Rating (Amps): 3A (AC)
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -20°C ~ 55°C
Termination Style: Solder Lug
Illumination Type, Color: LED, Green/Red
Illumination Voltage (Nominal): 12 VDC
Actuator Type: Round, Button, Flush
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 19.20mm Dia
Color - Actuator/Cap: Silver
Actuator Marking: Power Symbol
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
на замовлення 83 шт:
Написати відгук
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 250V, Packaging: Box, Current Rating (Amps): 3A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: SPDT, Type: Anti-Vandal, Illuminated, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -20°C ~ 55°C, Termination Style: Solder Lug, Illumination Type, Color: LED, Green/Red, Illumination Voltage (Nominal): 12 VDC, Actuator Type: Round, Button, Flush, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Circular - 19.20mm Dia, Color - Actuator/Cap: Silver, Actuator Marking: Power Symbol, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AV1911PA12Q04 AV1911PA12Q04 Виробник : TE Connectivity / Alcoswitch ENG_DS_1_1773878_3_Alcoswitch_AntiVandal_6.pdf Pushbutton Switches AV19 SPL 3A POWER LOGO R&G 12V