AV1920D312R04 TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=2213765&DocType=Customer+Drawing&DocLang=English
Виробник: TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 20V
Packaging: Tray
Features: Spot LED
Current Rating (Amps): 0.4VA (AC/DC)
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -20°C ~ 55°C
Termination Style: Solder Lug
Illumination Type, Color: LED, Red
Illumination Voltage (Nominal): 12 VDC
Actuator Type: Round, Button, Flush
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 19.20mm Dia
Color - Actuator/Cap: Silver
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 20 V
Voltage Rating - DC: 20 V
Написати відгук
Description: SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 20V, Packaging: Tray, Features: Spot LED, Current Rating (Amps): 0.4VA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: DPDT, Type: Anti-Vandal, Illuminated, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -20°C ~ 55°C, Termination Style: Solder Lug, Illumination Type, Color: LED, Red, Illumination Voltage (Nominal): 12 VDC, Actuator Type: Round, Button, Flush, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Circular - 19.20mm Dia, Color - Actuator/Cap: Silver, Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 20 V, Voltage Rating - DC: 20 V.
Інші пропозиції AV1920D312R04
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AV1920D312R04 Виробник : TE Connectivity / Alcoswitch DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=2213765&DocType=Customer+Drawing&DocLang=English Pushbutton Switches AV19 DPM 0.4VA SPOT LED RED 12V