AZ6962-1AE-12DE
AZ6962-1AE-12DE American Zettler
836036491933024az6962.pdf
Виробник: American Zettler
Power Relay 12VDC 10A SPST-NO(28.5x10.1x12.5)mm THT
на замовлення 90 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 40
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cUR, UL, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 19.4 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 440VAC, 125VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 7 ms, Release Time: 3 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 2500VA, 300W.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AZ6962-1AE-12DE AZ6962-1AE-12DE Виробник : American Zettler az6962.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cUR, UL, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 19.4 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 440VAC, 125VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 7 ms
Release Time: 3 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 2500VA, 300W