B250S15A
B250S15A Diotec Semiconductor
b40s15a.pdf
Виробник: Diotec Semiconductor
Diode Rectifier Bridge Single 600V 1.5A 4-Pin SO-DIP SLIM T/R
на замовлення 1500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: BRIDGE RECT 1P 600V 1.5A 4-SODIL, Packaging: Bulk, Package / Case: 4-SMD, Gull Wing, Mounting Type: Surface Mount, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ), Technology: Standard, Supplier Device Package: 4-SO-DIL SLIM, Voltage - Peak Reverse (Max): 600 V, Current - Average Rectified (Io): 1.5 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 600 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Bridge rectifier: single-phase; 600V; If: 1.5A; Ifsm: 45A; SO-DIL
Type of bridge rectifier: single-phase
Max. off-state voltage: 0.6kV
Load current: 1.5A
Max. forward impulse current: 45A
Case: SO-DIL
Electrical mounting: SMT
Kind of package: reel; tape
на замовлення 42 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 20
B250S15A B250S15A Виробник : Diotec Semiconductor b40s15a.pdf Description: BRIDGE RECT 1P 600V 1.5A 4-SODIL
Packaging: Bulk
Package / Case: 4-SMD, Gull Wing
Mounting Type: Surface Mount
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -50°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: 4-SO-DIL SLIM
Voltage - Peak Reverse (Max): 600 V
Current - Average Rectified (Io): 1.5 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 600 V
Мінімальне замовлення: 11
B250S15A B250S15A Виробник : Diotec Semiconductor b40s15a.pdf b40s15a.pdf Bridge Rectifiers Bridge, single phase, SO-DIL SLIM, 600V, 1.5A, 150C
Мінімальне замовлення: 9
B250S15A B250S15A Виробник : Diotec Semiconductor b40s15a.pdf Description: BRIDGE RECT 1P 600V 1.5A 4-SOIC
Packaging: Strip
Package / Case: TO-269AA, 4-BESOP
Mounting Type: Surface Mount
Diode Type: Single Phase
Technology: Standard
Supplier Device Package: 4-SOIC
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 1 A
Мінімальне замовлення: 6
B250S15A B250S15A Виробник : Diotec Semiconductor b40s15a.pdf Diode Rectifier Bridge Single 600V 1.5A 4-Pin SO-DIP SLIM T/R