Продукція > TDK > B25667C3207A175
B25667C3207A175
B25667C3207A175 TDK
B25667C3207A175.pdf
Виробник: TDK
Category: Power factor correction capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; one phase; Q@50Hz: 10.4kVAR; 400VAC; 26A
Mounting: M12 screw
Alias: MKK400-I-10.4-01
Kind of capacitor: one phase
Type of capacitor: polypropylene
Capacitor application: power factor correction
Leads: screw terminals
Tolerance: -5...10%
Capacitance: 207µF
Body dimensions: Ø116x164mm
Diameter: 116mm
Height: 164mm
Operating current: 26A
Operating voltage: 400V AC