Продукція > TDK > B32560J6682K289
B32560J6682K289
B32560J6682K289 TDK
MKT_B32560_564.pdf
Виробник: TDK
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyester; 6.8nF; 200VAC; 400VDC; 7.5mm; ±10%; MKT; THT
Mounting: THT
Terminal pitch: 7.5mm
Body dimensions: 7.5x2.5x9mm
Leads dimensions: Ø0.5x6mm
Manufacturer series: MKT
Type of capacitor: polyester
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 6.8nF
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 200V AC; 400V DC
Climate class: 55/125/56; IEC 60068-1
на замовлення 3410 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 50
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 6800PF 10% 400VDC 2DIP, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±10%, Package / Case: 2-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 6800 pF, Size / Dimension: 0.354" L x 0.098" W (9.00mm x 2.50mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B32560J6682K289 B32560J6682K289 Виробник : EPCOS - TDK Electronics MKT_B32560_564.pdf Description: CAP FILM 6800PF 10% 400VDC 2DIP
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 2-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 6800 pF
Size / Dimension: 0.354" L x 0.098" W (9.00mm x 2.50mm)
товару немає в наявності
B32560J6682K289 B32560J6682K289 Виробник : EPCOS / TDK MKT_B32560_564.pdf Film Capacitors 6.8NF 10% 400V FILM CAP POLY UNCOAT