B37941K9474K60
B37941K9474K60 EPCOS - TDK Electronics
B37872K_B37941K_Series.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP CER 0.47UF 16V X7R 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.049" (1.25mm)
Capacitance: 0.47 µF
Написати відгук
Description: CAP CER 0.47UF 16V X7R 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Thickness (Max): 0.049" (1.25mm), Capacitance: 0.47 µF.
Інші пропозиції B37941K9474K60
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B37941K9474K60 B37941K9474K60 Виробник : EPCOS - TDK Electronics B37872K_B37941K_Series.pdf Description: CAP CER 0.47UF 16V X7R 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 16V
Temperature Coefficient: X7R
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 0.47 µF