B3AL-1003P
B3AL-1003P Omron Electronics Inc-EMC Div
en-b3al.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 16V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Termination Style: SMD (SMT) Tab
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 16VDC
Actuator Type: Square Button
Operating Force: 357gf
Outline: 6.90mm x 6.00mm
Actuator Height off PCB, Vertical: 5.00mm
Actuator Orientation: Top Actuated
Part Status: Active
на замовлення 2800 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Keypad Switches, Description: Switch: keypad; Pos: 2; SPST-NO; 0.05A/16VDC; white; SMT; 6x6.9mm, Mounting: SMT, Body dimensions: 6x6.9mm, Operating temperature: -40...90°C, Manufacturer series: B3AL, Type of switch: keypad, Switching method: OFF-(ON), Button shape: square, Contacts configuration: SPST-NO, Key stroke: 1.3mm, Terminal pitch: 2x8mm, Button height: 5mm, DC contacts rating @R: 0.05A / 16V DC, Max. contact resistance:: 100mΩ, Stable positions number: 1, Operating Force: 3.5N, Number of positions: 2, Mechanical durability: 1000000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Actuator colour: white, Leads: for PCB.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B3AL-1003P B3AL-1003P Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-b3al.pdf Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 16V
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Illumination: Non-Illuminated
Actuator Type: Square Button
Operating Force: 357gf
Outline: 6.90mm x 6.00mm
Part Status: Active
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
B3AL-1003P B3AL-1003P Виробник : Omron 4040385048656225en-b3al.pdf Switch Tactile N.O. SPST Button J-Lead 0.05A 16VDC 3.5N SMD T/R
на замовлення 23 шт:
Мінімальне замовлення: 7
B3AL-1003P B3AL-1003P Виробник : OMRON Electronic Components B3AL.PDF Category: Keypad Switches
Description: Switch: keypad; Pos: 2; SPST-NO; 0.05A/16VDC; white; SMT; 6x6.9mm
Mounting: SMT
Body dimensions: 6x6.9mm
Operating temperature: -40...90°C
Manufacturer series: B3AL
Type of switch: keypad
Switching method: OFF-(ON)
Button shape: square
Contacts configuration: SPST-NO
Key stroke: 1.3mm
Terminal pitch: 2x8mm
Button height: 5mm
DC contacts rating @R: 0.05A / 16V DC
Max. contact resistance:: 100mΩ
Stable positions number: 1
Operating Force: 3.5N
Number of positions: 2
Mechanical durability: 1000000 cycles
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Actuator colour: white
Leads: for PCB
Мінімальне замовлення: 4
Мінімальне замовлення: 250
на замовлення 23 шт:
tariffCode: 85365080
Betätiger: Square Button
rohsCompliant: YES
Schalterabmessungen (L x B): 6.9mm x 6mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Betätigerausrichtung: Top Actuated
IP-Schutzart: -
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Beleuchtung: Non Illuminated
Schaltermontage: Surface Mount
Produktpalette: B3AL Series
Betätigungskraft: 357gf
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Schaltleistung: 50mA at 16VDC
directShipCharge: 25
на замовлення 753 шт: