B3F-1000S
B3F-1000S OMRON / PARTNER STOCK
4154463.pdf
Виробник: OMRON / PARTNER STOCK
tariffCode: 85365080
Betätiger: Runde Taste
rohsCompliant: YES
Schalterabmessungen (L x B): 6mm x 6mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Betätigerausrichtung: Von oben zu betätigen
IP-Schutzart: -
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Beleuchtung: Nicht beleuchtet
Schaltermontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: B3F Series
Betätigungskraft: 100gf
productTraceability: No
Schaltleistung: 50mA bei 24V DC
SVHC: To Be Advised
на замовлення 613 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; THT; none; 980mN, Operating temperature: -25...70°C, Switching method: OFF-(ON), Mounting: THT, Button shape: round, Contact plating: silver plated, Contacts configuration: SPST-NO, Button height: 4.3mm, Body dimensions: 6x6mm, DC contacts rating @R: 50mA / 24V DC, Max. contact resistance:: 100mΩ, Operating Force: 0.98N, Stable positions number: 1, Number of positions: 2, Mechanical durability: 1000000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Manufacturer series: B3F, Leads: for PCB; straight, IP rating: IP00, Actuator colour: ivory, Type of switch: microswitch TACT, Illumination: none.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B3F1000S B3F1000S Виробник : OMRON Electronic Components B3F-1000S.pdf Category: Microswitches TACT
Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; THT; none; 980mN
Operating temperature: -25...70°C
Switching method: OFF-(ON)
Mounting: THT
Button shape: round
Contact plating: silver plated
Contacts configuration: SPST-NO
Button height: 4.3mm
Body dimensions: 6x6mm
DC contacts rating @R: 50mA / 24V DC
Max. contact resistance:: 100mΩ
Operating Force: 0.98N
Stable positions number: 1
Number of positions: 2
Mechanical durability: 1000000 cycles
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Manufacturer series: B3F
Leads: for PCB; straight
IP rating: IP00
Actuator colour: ivory
Type of switch: microswitch TACT
Illumination: none
на замовлення 118 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 12
B3F-1000S B3F-1000S Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div B3F.pdf Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 24VDC
Actuator Type: Standard
Operating Force: 100gf
Outline: 6.00mm x 6.00mm
Actuator Orientation: Top Actuated
на замовлення 86 шт:
Мінімальне замовлення: 8
B3F-1000S B3F-1000S Виробник : Omron Electronics en-b3f.pdf Tactile Switches 6x6 Flat 4.3mm Btn Force 100g w/o Grd
на замовлення 116 шт:
Мінімальне замовлення: 8
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Termination Style: PC Pin
Illumination: Non-Illuminated
Actuator Type: Standard
Operating Force: 100gf
Outline: 6.00mm x 6.00mm
Part Status: Active
на замовлення 232 шт:
Мінімальне замовлення: 6
B3F1000S B3F1000S Виробник : Omron d22b3f0401.pdf Switch Tactile N.O. SPST Flat Round Button PC Pins 0.05A 24VDC 1000000Cycles 0.98N Thru-Hole Stick