B3FS-1000P-R100 Omron Electronics Inc-EMC Div
en-b3fs.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: MECHANICAL KEYSWITCH
Packaging: Bulk
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; SMT; none; 980mN, Type of switch: microswitch TACT, Stable positions number: 1, Contacts configuration: SPST-NO, Leads: for PCB, Switching method: OFF-(ON), Operating Force: 0.98N, Actuator colour: black, Mounting: SMT, Contact plating: silver plated, Illumination: none, Button shape: round, Operating temperature: -25...70°C, Key stroke: 0.25mm, Body dimensions: 6.3x6.3x2.6mm, Button height: 3.1mm, Terminal pitch: 8x4.5mm, Max. contact resistance:: 100mΩ, DC contacts rating @R: 50mA / 24V DC, Number of positions: 2, Mechanical durability: 1000000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Manufacturer series: B3FS.
Інші пропозиції B3FS-1000P-R100
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
товару немає в наявності
B3FS-1000P-R100 Виробник : OMRON Electronic Components B3FS.pdf Category: Microswitches TACT
Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; SMT; none; 980mN
Switching method: OFF-(ON)
Operating Force: 0.98N
Actuator colour: black
Mounting: SMT
Contact plating: silver plated
Illumination: none
Button shape: round
Operating temperature: -25...70°C
Key stroke: 0.25mm
Body dimensions: 6.3x6.3x2.6mm
Button height: 3.1mm
Terminal pitch: 8x4.5mm
Max. contact resistance:: 100mΩ
DC contacts rating @R: 50mA / 24V DC