B3FS-1002P OMRON / PARTNER STOCK
Виробник: OMRON / PARTNER STOCK
tariffCode: 85365080
Betätiger: Runde Taste
rohsCompliant: YES
Schalterabmessungen (L x B): 6.3mm x 6mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Betätigerausrichtung: Von oben zu betätigen
IP-Schutzart: IP00
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Beleuchtung: Nicht beleuchtet
Schaltermontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: B3FS Series
Betätigungskraft: 147gf
productTraceability: No
Schaltleistung: 50mA bei 24V DC
SVHC: To Be Advised
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; SMT; none; 1.47N, Type of switch: microswitch TACT, Stable positions number: 1, Contacts configuration: SPST-NO, Leads: for PCB, Switching method: OFF-(ON), Operating Force: 1.47N, Actuator colour: ivory, Mounting: SMT, Contact plating: silver plated, IP rating: IP00, Illumination: none, Button shape: round, Operating temperature: -25...70°C, Body dimensions: 6x6mm, Button height: 3.1mm, Max. contact resistance:: 100mΩ, DC contacts rating @R: 50mA / 24V DC, Number of positions: 2, Mechanical durability: 300000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Manufacturer series: B3FS, Kind of package: tape.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Description: OMRON / PARTNER STOCK - B3FS-1002P - Taster, SPST-NO, B3FS Series, Von oben zu betätigen, Oberflächenmontage, Runde Taste, 147 gftariffCode: 85365080 Betätiger: Runde Taste rohsCompliant: YES Schalterabmessungen (L x B): 6.3mm x 6mm hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Betätigerausrichtung: Von oben zu betätigen IP-Schutzart: IP00 usEccn: EAR99 euEccn: NLR Beleuchtung: Nicht beleuchtet Schaltermontage: Oberflächenmontage Produktpalette: B3FS Series Betätigungskraft: 147gf productTraceability: No Schaltleistung: 50mA bei 24V DC SVHC: To Be Advised |
на замовлення 3000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
B3FS-1002P | Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div |
Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24VPackaging: Tape & Reel (TR) Mounting Type: Surface Mount Circuit: SPST-NO Switch Function: Off-Mom Operating Temperature: -25°C ~ 70°C Termination Style: Gull Wing Illumination: Non-Illuminated Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 24VDC Actuator Type: Standard Operating Force: 150gf Outline: 6.30mm x 6.00mm Actuator Height off PCB, Vertical: 3.10mm Actuator Orientation: Top Actuated Part Status: Active |
на замовлення 27000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
B3FS-1002P | Виробник : Omron |
Switch Tactile N.O. SPST Flat Round Button Gull Wing 0.05A 24VDC 1.47N SMD T/R |
B3FS1002P | Виробник : OMRON Electronic Components |
B3FS-1002P | Виробник : Omron Electronics |
Tactile Switches 6x6x3.1mm Flat 150OF PhosphorBronze Ag T |
Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24VPackaging: Cut Tape (CT) Mounting Type: Surface Mount Circuit: SPST-NO Switch Function: Off-Mom Operating Temperature: -25°C ~ 70°C Termination Style: Gull Wing Illumination: Non-Illuminated Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 24VDC Actuator Type: Standard Operating Force: 150gf Outline: 6.30mm x 6.00mm Actuator Height off PCB, Vertical: 3.10mm Actuator Orientation: Top Actuated Part Status: Active |
товару немає в наявності |