B3FS-1005
B3FS-1005 OMRON Electronic Components
B3FS.PDF
Виробник: OMRON Electronic Components
Category: Microswitches TACT
Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; SMT; none; 2.55N
Switching method: OFF-(ON)
Operating Force: 2.55N
Actuator colour: blue
Button shape: round
Operating temperature: -25...70°C
Key stroke: 0.25mm
Body dimensions: 6x6mm
Button height: 3.1mm
Terminal pitch: 5.9x9.6mm
Max. contact resistance:: 100mΩ
DC contacts rating @R: 50mA / 24V DC
Number of positions: 2
Mechanical durability: 100000 cycles
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Manufacturer series: B3FS
на замовлення 153 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 12
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; SMT; none; 2.55N, Type of switch: microswitch TACT, Stable positions number: 1, Contacts configuration: SPST-NO, Leads: for PCB, Switching method: OFF-(ON), Operating Force: 2.55N, Actuator colour: blue, Mounting: SMT, Illumination: none, Button shape: round, Operating temperature: -25...70°C, Key stroke: 0.25mm, Body dimensions: 6x6mm, Button height: 3.1mm, Terminal pitch: 5.9x9.6mm, Max. contact resistance:: 100mΩ, DC contacts rating @R: 50mA / 24V DC, Number of positions: 2, Mechanical durability: 100000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Manufacturer series: B3FS.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
tariffCode: 85365019
Betätiger: Runde Taste
rohsCompliant: YES
Schalteranschlüsse: Lötanschluss
Schalterabmessungen (L x B): 6.3mm x 6mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktstrom, max.: 50mA
isCanonical: Y
Betätigerausrichtung: Von oben zu betätigen
IP-Schutzart: IP00
usEccn: EAR99
Betätigungskraft: 2.55N
euEccn: NLR
DC-Kontaktspannung, nom.: 24V
Schaltermontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: B3FS Series
Betätigungskraft: 260gf
productTraceability: No
Schaltleistung: 50mA bei 24V DC
на замовлення 299 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 14
B3FS-1005 B3FS-1005 Виробник : Omron Electronics en-b3fs.pdf Tactile Switches Tactile Switch
Мінімальне замовлення: 6
B3FS-1005 B3FS-1005 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-b3fs.pdf Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V
Packaging: Bulk
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Gull Wing
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 24VDC
Actuator Type: Standard
Operating Force: 260gf
Outline: 6.30mm x 6.00mm
Actuator Height off PCB, Vertical: 3.10mm
Actuator Orientation: Top Actuated
Part Status: Active
на замовлення 763 шт:
Мінімальне замовлення: 4
B3FS-1005 B3FS-1005 Виробник : Omron a113-e1.pdf Switch Tactile N.O. SPST Flat Round Button Gull Wing 0.05A 24VDC 100000Cycles 2.55N SMD Bag
на замовлення 60 шт:
на замовлення 115 шт:
B3FS-1005 B3FS-1005 Виробник : OMRON / PARTNER STOCK 2976873.pdf Description: OMRON / PARTNER STOCK - B3FS-1005 - Taster, SPST-NO, Von oben zu betätigen, Oberflächenmontage, Runde Taste, 260 gf, 50mA bei 24V DC
tariffCode: 85365080
Betätiger: Runde Taste
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
IP-Schutzart: IP00
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Beleuchtung: Nicht beleuchtet
Produktpalette: -
Betätigungskraft: 260gf
productTraceability: No
SVHC: To Be Advised
на замовлення 164 шт: