B3FS1005P
B3FS1005P Omron Electronics Inc-EMC Div
en-b3fs.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Gull Wing
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 24VDC
Actuator Type: Standard
Operating Force: 260gf
Outline: 6.30mm x 6.00mm
Actuator Height off PCB, Vertical: 3.10mm
Actuator Orientation: Top Actuated
на замовлення 6000 шт:
Написати відгук
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; SMT; none; 2.55N, Type of switch: microswitch TACT, Stable positions number: 1, Contacts configuration: SPST-NO, Leads: for PCB, Switching method: OFF-(ON), Operating Force: 2.55N, Actuator colour: blue, Mounting: SMT, Contact plating: silver plated, Illumination: none, Button shape: round, Operating temperature: -25...70°C, Key stroke: 0.25mm, Body dimensions: 6.3x6.3x2.6mm, Button height: 3.1mm, Terminal pitch: 8x4.5mm, Max. contact resistance:: 100mΩ, DC contacts rating @R: 50mA / 24V DC, Number of positions: 2, Mechanical durability: 100000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Manufacturer series: B3FS.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B3FS-1005P B3FS-1005P Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-b3fs.pdf Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Switch Function: Off-Mom
Termination Style: Gull Wing
Illumination: Non-Illuminated
Actuator Type: Standard
Operating Force: 260gf
Outline: 6.30mm x 6.00mm
Кількість Ціна
B3FS-1005P B3FS-1005P Виробник : Omron Electronics omron_B3FS.pdf Tactile Switches 0.05A 24VDC SPST, Flat Plunger
Мінімальне замовлення: 5
Packaging: Cut Tape (CT)
Outline: 6.30mm x 6.00mm
Мінімальне замовлення: 5
B3FS-1005P Виробник : Omron a113-e1.pdf Switch Tactile N.O. SPST Flat Round Button Gull Wing 0.05A 24VDC 2.55N SMD T/R
товару немає в наявності
B3FS-1005P Виробник : OMRON Electronic Components B3FS.pdf Category: Microswitches TACT
Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; SMT; none; 2.55N
Switching method: OFF-(ON)
Operating Force: 2.55N
Actuator colour: blue
Mounting: SMT
Contact plating: silver plated
Illumination: none
Button shape: round
Operating temperature: -25...70°C
Key stroke: 0.25mm
Body dimensions: 6.3x6.3x2.6mm
Button height: 3.1mm
Terminal pitch: 8x4.5mm
Max. contact resistance:: 100mΩ
DC contacts rating @R: 50mA / 24V DC