B3SE-1002
B3SE-1002 Omron Electronics
en-b3se-1155079.pdf
Виробник: Omron Electronics
Tactile Switches 6.2x7mm, 2mm Height Rubber Plunger
на замовлення 612 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; SMT; none; 1.96N, Contact plating: silver plated, Leads: for PCB, IP rating: IP67, Type of switch: microswitch TACT, Illumination: none, Switching method: OFF-(ON), Button shape: round, Mounting: SMT, Contacts configuration: SPST-NO, Operating temperature: -25...70°C, Button height: 2mm, Body dimensions: 6.2x7mm, DC contacts rating @R: 50mA / 24V DC, Max. contact resistance:: 100mΩ, Stable positions number: 1, Operating Force: 1.96N, Number of positions: 2, Mechanical durability: 1000000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Actuator colour: blue.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B3SE-1002 B3SE-1002 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-b3se.pdf Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Packaging: Bulk
Features: Sealed - Fully
Mounting Type: Surface Mount
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: J Lead
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 12VDC
Actuator Type: Standard
Operating Force: 200gf
Outline: 7.00mm x 6.20mm
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Height off PCB, Vertical: 2.00mm
Actuator Orientation: Top Actuated
Part Status: Active
на замовлення 2005 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
B3SE-1002 B3SE-1002 Виробник : Omron a262-e1.pdf Switch Tactile N.O. SPST Round Button J-Bend 0.05A 12VDC 1.96N SMD
на замовлення 450 шт:
Мінімальне замовлення: 147
товару немає в наявності
товару немає в наявності
B3SE1002 Виробник : OMRON Electronic Components Category: Microswitches TACT
Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; SMT; none; 1.96N
Contact plating: silver plated
Leads: for PCB
IP rating: IP67
Type of switch: microswitch TACT
Illumination: none
Switching method: OFF-(ON)
Button shape: round
Mounting: SMT
Contacts configuration: SPST-NO
Operating temperature: -25...70°C
Button height: 2mm
Body dimensions: 6.2x7mm
DC contacts rating @R: 50mA / 24V DC
Max. contact resistance:: 100mΩ