B3U-1000PM-B
B3U-1000PM-B OMRON / PARTNER STOCK
OMRN-S-A0001309783-1.pdf?hkey=82A29B72BDB3BD67C626B77C2F032848
Виробник: OMRON / PARTNER STOCK
tariffCode: 85365080
Betätigerausrichtung: Von oben zu betätigen
Schaltermontage: Oberflächenmontage
productTraceability: No
Schaltleistung: 50mA bei 12V DC
IP-Schutzart: IP40
rohsCompliant: YES
Betätigungskraft: 150gf
Betätiger: Runde Taste
rohsPhthalatesCompliant: YES
Schalterabmessungen (L x B): 3mm x 2.5mm
SVHC: To Be Advised
на замовлення 2000 шт:
Написати відгук
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; SMT; 1.5N; 2.5x3mm, Type of switch: microswitch TACT, Contacts configuration: SPST-NO, Number of positions: 2, Stable positions number: 1, DC contacts rating @R: 50mA / 24V DC, Mounting: SMT, Operating Force: 1.5N, Body dimensions: 2.5x3mm, Button height: 1.6mm, Switching method: OFF-(ON), Terminal pitch: 1.7x4.2mm, Manufacturer series: B3U, Operating temperature: -25...70°C, Button shape: round, Actuator colour: black, Key stroke: 0.15mm, Leads: for PCB, Max. contact resistance:: 100mΩ, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Mechanical durability: 200000 cycles.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; SMT; 1.5N; 2.5x3mm
Stable positions number: 1
DC contacts rating @R: 50mA / 24V DC
Mounting: SMT
Operating Force: 1.5N
Body dimensions: 2.5x3mm
Button height: 1.6mm
Switching method: OFF-(ON)
Terminal pitch: 1.7x4.2mm
Manufacturer series: B3U
Operating temperature: -25...70°C
Button shape: round
Actuator colour: black
Key stroke: 0.15mm
Leads: for PCB
Max. contact resistance:: 100mΩ
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Mechanical durability: 200000 cycles
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
B3U-1000PM-B B3U-1000PM-B Виробник : Omron a162-e1.pdf Switch Tactile N.O. SPST Round Button Gull Wing 0.05A 12VDC 1.5N SMD T/R
Мінімальне замовлення: 134
на замовлення 64 шт:
Мінімальне замовлення: 3
Мінімальне замовлення: 118
B3U-1000PM-B Виробник : Omron B3U_Omron.pdf Тактова кнопка, Розм = 2,5 x 3,0 мм, Iк = 50 мА, Uк, В = 24, Алгоритм роб. = OFF-MOM, Конф. конт. = SPST-NO, Тексп, °C = -25...+70, Тип монт. = smd, Фікс. = Без фіксації,... Група товару: Кнопки, перемикачі Корпус: 3.0x2.5mm Од. вим: шт
на замовлення 9 шт:
термін постачання 3 дні (днів)
B3U-1000PM-B Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-b3u.pdf Description: TOP, W/BOSS 1K REEL
Packaging: Bulk
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: SMD (SMT) Tab
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 12VDC
Actuator Type: Round Button
Operating Force: 153gf
Outline: 3.00mm x 2.50mm
Ingress Protection: IP40
Actuator Height off PCB, Vertical: 1.60mm
Actuator Orientation: Side Actuated
товару немає в наявності
B3U-1000PM-B Виробник : Omron en-b3u.pdf Код виробника: B3U1000PMB Switch Tactile N.O. SPST Round Button Gull Wing 0.05A 12VDC 1.5N SMD T/R Група товару: Кнопки та клавіатури Од. вим: шт