Продукція > OMRON > B3U-1000PM
B3U-1000PM
B3U-1000PM Omron
a162-e1.pdf
Виробник: Omron
Switch Tactile N.O. SPST Round Button Gull Wing 0.05A 12VDC 1.5N SMD T/R
на замовлення 4167 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 347
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; SMT; 1.5N; 2.5x3mm, Type of switch: microswitch TACT, Contacts configuration: SPST-NO, Number of positions: 2, Stable positions number: 1, DC contacts rating @R: 50mA / 24V DC, Mounting: SMT, Operating Force: 1.5N, Body dimensions: 2.5x3mm, Button height: 1.6mm, Switching method: OFF-(ON), Terminal pitch: 1.7x4.2mm, Manufacturer series: B3U, Operating temperature: -25...70°C, Button shape: round, Actuator colour: black, Key stroke: 0.15mm, Leads: for PCB, Max. contact resistance:: 100mΩ, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Mechanical durability: 200000 cycles.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B3U-1000PM B3U-1000PM Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-b3u.pdf Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: SMD (SMT) Tab
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 12VDC
Actuator Type: Standard
Operating Force: 153gf
Outline: 3.00mm x 2.50mm
Ingress Protection: IP40
Actuator Height off PCB, Vertical: 1.60mm
Actuator Orientation: Top Actuated
Part Status: Active
Кількість Ціна
B3U-1000PM B3U-1000PM Виробник : Omron a162-e1.pdf Switch Tactile N.O. SPST Round Button Gull Wing 0.05A 12VDC 1.5N SMD T/R
tariffCode: 85365080
Betätiger: Runde Taste
rohsCompliant: YES
Schalterabmessungen (L x B): 3mm x 2.5mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
Betätigerausrichtung: Von oben zu betätigen
IP-Schutzart: IP40
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Beleuchtung: Nicht beleuchtet
Schaltermontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: B3U Series
Betätigungskraft: 153gf
productTraceability: No
Schaltleistung: 50mA bei 12V DC
SVHC: To Be Advised
B3U-1000PM B3U-1000PM Виробник : OMRON Electronic Components B3U.PDF Category: Microswitches TACT
Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/24VDC; SMT; 1.5N; 2.5x3mm
Type of switch: microswitch TACT
Contacts configuration: SPST-NO
Number of positions: 2
Stable positions number: 1
DC contacts rating @R: 50mA / 24V DC
Mounting: SMT
Operating Force: 1.5N
Body dimensions: 2.5x3mm
Button height: 1.6mm
Switching method: OFF-(ON)
Terminal pitch: 1.7x4.2mm
Manufacturer series: B3U
Operating temperature: -25...70°C
Button shape: round
Actuator colour: black
Key stroke: 0.15mm
Leads: for PCB
Max. contact resistance:: 100mΩ
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Mechanical durability: 200000 cycles
на замовлення 228 шт:
Мінімальне замовлення: 7
Мінімальне замовлення: 203
Мінімальне замовлення: 199
Мінімальне замовлення: 158
Мінімальне замовлення: 4
на замовлення 228 шт:
Мінімальне замовлення: 154
на замовлення 84 шт:
на замовлення 100 шт:
на замовлення 175 шт:
B3U-1000PM Виробник : Omron en-b3u.pdf Микропереключатель 1-position, SPST-NO, 0.05A/24VDC, SMT, 0.49N, 2.5x3mm Група товару: Кнопки та клавіатури Од. вим: шт