Продукція > OMRON > B3U-3100P-B
B3U-3100P-B
B3U-3100P-B Omron
a162-e1.pdf
Виробник: Omron
Switch Tactile N.O. SPST Round Button Gull Wing 0.05A 12VDC 1.59N SMD T/R
на замовлення 935 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 312
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; none; 1.59N, Body dimensions: 2.5x3mm, Mounting: SMT, Leads: for PCB, IP rating: IP40, Type of switch: microswitch TACT, Illumination: none, Switching method: OFF-(ON), Kind of package: tape, Button shape: side, Contact plating: silver plated, Contacts configuration: SPST-NO, Operating temperature: -25...70°C, Button height: 3.2mm, DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC, Max. contact resistance:: 100mΩ, Stable positions number: 1, Operating Force: 1.59N, Number of positions: 2, Mechanical durability: 100000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Manufacturer series: B3U, Actuator colour: black.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B3U-3100P-B B3U-3100P-B Виробник : Omron a162-e1.pdf Switch Tactile N.O. SPST Round Button Gull Wing 0.05A 12VDC 1.59N SMD T/R
на замовлення 1471 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 275
Мінімальне замовлення: 15
B3U3100PB B3U3100PB Виробник : OMRON Electronic Components Category: Microswitches TACT
Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; none; 1.59N
Body dimensions: 2.5x3mm
Mounting: SMT
Leads: for PCB
IP rating: IP40
Type of switch: microswitch TACT
Illumination: none
Switching method: OFF-(ON)
Kind of package: tape
Button shape: side
Contact plating: silver plated
Contacts configuration: SPST-NO
Operating temperature: -25...70°C
Button height: 3.2mm
DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC
Max. contact resistance:: 100mΩ
Stable positions number: 1
Operating Force: 1.59N
Number of positions: 2
Mechanical durability: 100000 cycles
Actuator colour: black
на замовлення 8 шт:
Мінімальне замовлення: 8
Мінімальне замовлення: 6
Мінімальне замовлення: 500
tariffCode: 85365007
Betätiger: Rechteckige Taste
rohsCompliant: YES
Schalterabmessungen (L x B): 3mm x 2.5mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Betätigerausrichtung: Seitliche Betätigung
Produktpalette: B3U Series
Betätigungskraft: 162gf
productTraceability: No
Schaltleistung: 50mA bei 12V DC
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
Мінімальне замовлення: 11
на замовлення 384 шт:
Мінімальне замовлення: 250
B3U-3100P-B B3U-3100P-B Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-b3u.pdf Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Features: Grounding Pin
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: SMD (SMT) Tab
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 12VDC
Actuator Type: Rectangular Button
Operating Force: 162gf
Outline: 4.00mm x 2.50mm
Ingress Protection: Dust Proof
Actuator Orientation: Side Actuated
Part Status: Active
Мінімальне замовлення: 4
tariffCode: 85365080
Betätiger: Rechteckige Taste
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Produktpalette: B3U Series
Betätigungskraft: 162gf
productTraceability: No
SVHC: To Be Advised
на замовлення 308 шт:
Мінімальне замовлення: 150
товару немає в наявності
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Grounding Pin
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Illumination: Non-Illuminated
Operating Force: 162gf
Outline: 4.00mm x 2.50mm