B41231A4159M000
B41231A4159M000 EPCOS - TDK Electronics
B41231.pdf?ref_disty=digikey
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 16V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.29 A @ 120 Hz
на замовлення 476 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 16V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.29 A @ 120 Hz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B41231A4159M000 B41231A4159M000 Виробник : EPCOS / TDK B41231.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 16VDC 15000uF 20% PVC 6mm Terminals