B41866G8337M000 EPCOS - TDK Electronics
b41866.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: SINGLE-ENDED 330UF 63V
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 220mOhm @ 10kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 200 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 1.04 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: SINGLE-ENDED 330UF 63V, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 220mOhm @ 10kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 200 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 1.04 A @ 100 kHz.
Інші пропозиції B41866G8337M000
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B41866G8337M000 B41866G8337M000 Виробник : EPCOS / TDK b41866.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Single-ended 330uF 63V
товару немає в наявності
B41866G8337M000 Виробник : TDK b41866.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 330uF; 63VDC; Ø12.5x20mm; Pitch: 5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 330µF
Operating voltage: 63V DC
Body dimensions: Ø12.5x20mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...125°C
Height: 20mm
Diameter: 12.5mm
Operating current: 1.04A
Service life: 3000h
Leads: radial
Terminal pitch: 5mm
ESR value: 220mΩ