B41888D6108M000
B41888D6108M000 EPCOS - TDK Electronics
b41888.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm @ 10kHz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 32 mOhms
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm @ 10kHz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 32 mOhms.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
B41888D6108M000 B41888D6108M000 Виробник : EPCOS / TDK b41888.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 50VDC 1000uF 20% STD Leads
товару немає в наявності
B41888D6108M000 Виробник : TDK b41888.pdf Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 1mF; 50VDC; Ø16x25mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Kind of capacitor: low ESR
Mounting: THT
Capacitance: 1mF
Operating voltage: 50V DC
Body dimensions: Ø16x25mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...105°C
Height: 25mm
Diameter: 16mm
ESR value: 35mΩ
Operating current: 2.7A
Service life: 10000h
Leads: radial
Terminal pitch: 7.5mm