B57164K0103K052
B57164K0103K052 EPCOS - TDK Electronics
NTC_Leaded_disks_K164.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 10KOHM 4300K DISC
Packaging: Bulk
Package / Case: Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
B25/100: 4300K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 10k
Resistance Tolerance: ±10%
Part Status: Active
Power - Max: 450 mW
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT measurement NTC thermistors, Description: NTC thermistor; 10kΩ; THT; 4300K; -55÷125°C; ±10%; Ø5.5x5mm; 450mW, Type of sensor: NTC thermistor, Resistance: 10kΩ, Mounting: THT, Material constant B: 4300K, Operating temperature: -55...125°C, Power: 0.45W, Diameter: 5.5mm, Height: 5mm, Terminal pitch: 5mm, Body dimensions: Ø5.5x5mm, Tolerance: ±10%.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
товару немає в наявності
B57164K0103K052 Виробник : TDK B57164K.pdf Category: THT measurement NTC thermistors
Description: NTC thermistor; 10kΩ; THT; 4300K; -55÷125°C; ±10%; Ø5.5x5mm; 450mW
Type of sensor: NTC thermistor
Resistance: 10kΩ
Mounting: THT
Material constant B: 4300K
Operating temperature: -55...125°C
Power: 0.45W
Diameter: 5.5mm
Height: 5mm
Terminal pitch: 5mm
Body dimensions: Ø5.5x5mm
Tolerance: ±10%