B57164K0153J055
B57164K0153J055 EPCOS - TDK Electronics
NTC_Leaded_disks_K164.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 15KOHM 4300K DISC
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
B25/100: 4300K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 15k
Resistance Tolerance: ±5%
Power - Max: 450 mW
Написати відгук
Description: THERMISTOR NTC 15KOHM 4300K DISC, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, B25/100: 4300K, B Value Tolerance: ±3%, Resistance in Ohms @ 25°C: 15k, Resistance Tolerance: ±5%, Power - Max: 450 mW.