B57164K0470J052
B57164K0470J052 EPCOS - TDK Electronics
NTC_Leaded_disks_K164.pdf
Виробник: EPCOS - TDK Electronics
Description: THERMISTOR NTC 47OHM 2900K DISC
Packaging: Bulk
Package / Case: Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
B25/100: 2900K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 47
Resistance Tolerance: ±5%
Power - Max: 450 mW
Написати відгук
Description: THERMISTOR NTC 47OHM 2900K DISC, Packaging: Bulk, Package / Case: Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, B25/100: 2900K, B Value Tolerance: ±3%, Resistance in Ohms @ 25°C: 47, Resistance Tolerance: ±5%, Power - Max: 450 mW.